Zahájení hradní sezóny - hradní věž

Hradní věž 2016

V sobotu 7. 5. 2016 se uskutečnil již 20. ročník šachového turnaje mládeže o pohár kněží Mariánů. Turnaj byl zahájen ráno v Kulturním domě Brumov-Bylnice, kterého se zúčastnilo celkem 83 hráčů ve dvou kategoriích a to mladší a starší. Celý turnaj řídil a rozhodčím turnaje byl pan Jiří Častulík. Samotné finále šachového turnaje s názvem „Hradní věž“ probíhalo odpoledne na Hradě Brumov a při této příležitosti byla také zahájena hradní sezóna 2016, kterou slavnostně zahájil starosta města Brumov-Bylnice pan Zdeněk Blanař a kastelán hradu Brumov Miroslav Obadal. Do finálového kola postoupil Vraj Karel – Sokol Hošťálková a Hronek Martin – ŠK Zlín. Finálové kolo má podobu tzv. “Živých šachů“, které představují děti ze ZŠ Brumov-Bylnice.  Vítězem celého turnaje se stal po namáhavém boji Vraj Karel – Sokol Hošťálková.  Celý program byl doprovázen vystoupením dětí z tanečních kroužků DDM Brumov-Bylnice. Vystoupily zde mladé mažoretky, Bylničánek, Discodance aj. Pro malé návštěvníky byla přichystána lukostřelba, skákací hrad, ukázky šermířské skupiny a také sladká cukrová vata. Na samotný závěr celé akce vystoupili na hradě mladí bikeři z Demons Brumov-Bylnice v čele s mistrem republiky riderem Davidem Janáčem, kteří zde na přichystané rampě prováděli velmi náročné a nebezpečné triky. Závěrem bychom chtěli tímto poděkovat účinkujícím dětem a jejich vedoucím, za jejich čas a píli při přípravě vystoupení.