Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků v Praze

Kroužek mladý zdravotník ve Štítné zažil od května úspěch za úspěchem. Obě naše hlídky jak mladší, tak starší vyhráli okrskové kolo, poté jsme opět společně vyhráli krajské kolo, no a  to znamenalo jediné, účast na republikovém kole v Praze.

Celorepublikové kolo se konalo 17. – 19. 6. 2022. Vyjeli jsme Valašským Expresem směr Praha, cesta byla dlouhá, ale všichni jsme se těšili a byli plní očekávání, jak náš výlet celý dopadne. V sobotu vše vypuklo už od ranních hodin, kdy jsme se přemístili na slavnostní zahájení do auly Gymnázia Jana Nerudy, poté už na samotnou soutěž na Petřín. Soutěž byla krásně připravena v pohádkovém duchu, všechny stanoviště byly tematicky připraveny, od pekla přes trpaslíky až po Šípkovou Růženku. V harmonogramu soutěže byl zahrnutý výstup na Petřínskou rozhlednu nebo jízda lanovkou, občas jsme potkali naši zdravotnickou hlídku starších, kteří se se soutěží prali taky statečně. Soutěž se blížila ke konci a my se už těšili na slavnostní vyhlášení, které se konalo na parníku. Tam nás čekal raut a spousta cen…

…a jak to vlastně dopadlo???

Dopadlo to velkolepě…Starší hlídka ve složení: Stašová Lidka, Černá Emma, Liška Vojtěch, Kučerová Barbora a Fojtíková Kristýna obsadili krásné 3. místo. Mladší hlídka ve složení: Nadrchal Jakub, Pinďák František, David Matěj, Bartošová Vanda, Zvonková Adéla a Vaňková Nikola obsadili krásné 5. místo. Toto umístění je o to cennější, protože děti jsou úplní nováčci a zkušenosti získávaly až v průběhu soutěží. Vyhlášení jsme zajedli dobrým jídlem a krásným pohledem na Prahu. Cestu zpět jsme si už užívali s pohárem a dobrým pocitem, že jsme vše zvládli na jedničku a výlet si se vším všudy užili.

Veliký dík patří hlavně vedoucí kroužku Věrce Pinďákové, děti na soutěž připravila skvěle, a její kroužek má ve Štítné nad Vláří velikou oblibu. Děkujeme a přejeme i v příštím školním roce hodně úspěchů a výher :-).

Fotky z republikového kola si můžete prohlédnout ZDE.

Dům dětí a mládeže Brumov-Bylnice,
okres Zlín, příspěvková organizace

Mýto 184
763 31  Brumov-Bylnice

sponsored by ACTIVE 24

Copyright © 2013 DDM Brumov-Bylnice - vytvořila Reklamní agentura - Design88